HEİDİNİN KÖYLERİ

HEİDİNİN KÖYLERİ


Tur Bilgileri:
Kategori: Kültür Turları
Tarih: 29.04.2016 - 06.05.2016
Fiyat: 960 Euro

Tur Bilgileri

1. Gün Denizli- İstanbul - Basel - Colmar

Gezimizin ilk günü,Denizli Çardak Havalimanından Türk Hava Yolları 05.30 İç hatlar terminalinden İstanbul Atatrük Havalimanına ucuş. Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde sabah saat 07.15de rehberimizle buluşma ile başlıyor. Gümrük ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK 1923 tarifeli seferi ile 09.10da Basele hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saat 45 dakikalık uçuşun ardından saat 11.10nda Basele varııyoruz. Yaklaşık 1 saat sürecek yolculuk sonrası gezimizin ilk durağı Colmar. Rengârenk çiçeklerle bezeli, özenerek tasarlanmış evleri, sokakları; sonsuz gibi görünen o üzüm bağları arasında uzanan yolları ve lezzetli yerel şarapları ile ünlü bir şehir. Varışın ardından yapacağımız geziye, birçoğumuzun hafızasına kazınmış bir fotoğraf karesi ile başlayacağız. Nehir kenarına bir süs gibi dizilmiş rengârenk evleri ile "Küçük Venedik" olarak bilinen bu yerin, bu kadar az tanınmış, bu güzel kente ait olması, görenleri şaşırtıyor. Ardından farklı yüz ifadeleri ile dekore edilmiş, 1609 yılında yapılmış "Mason Des Tetes", St. Martin Katedralinin görüyor ve şehir merkezine doğru yürüyoruz. Dikkatimizi çeken birçok ev arasında şehrin sembolü olan Pfister in evinin bulunduğu kasaba meydanında mola veriyoruz. Ardından otele transferimiz yapılıyor.

2. Gün Colmar - Haut Koningsburg Şatosu - Kintzheim (Şarap Tadımı) - Riquewihr - Colmar

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası keyifli bir gezi bizleri bekliyor. Dünyaca ünlü şarap bölgesinde ilk durağımız 9. yüzyılda inşasına başlanmış Haut-Koningsburg Şatosu. Fransızların efsanevi Kralı Charlemagnele anılan bu şato bütün Alsace bölgesine kuş bakışı bir noktada yer almaktadır. Bu büyüleyici şato gezimizden sonra bölgede yetişen üzümlerden yapılan şarapları tadacağımız tipik bir Fransız evine hareket ediyoruz. Bir üzümün, dalından koparıldıktan sonraki sürecin anlatıldığı tanıtım sonrası, çeşitli şarapları tadıyoruz ve dilerseniz damak tadınıza en uygun şaraplardan alma şansına sahip oluyorsunuz. Şarap tadımı sonrası, Alsace bölgesinin en güzel köylerinden biri olan Riquewihre doğru hareket ediyoruz. 1. Dünya Savaşı nda Almanlar ve Fransızlar arasında bir türlü paylaşılamayan bu kasabanın daracık sokaklarında dolaşacağız. Cıvıl cıvıl sokaklarda, sokak satıcılarından hediyelik eşya alabilir, yöreye mahsus tatlardan tadabilirsiniz. Alsace bölgesinin en güzel noktalarını gezdikten sonra otelimize geri dönüyoruz.

3. Gün Colmar - Heidelberg - Würzburg

Kahvaltı sonrası Almanya´nın en eski şehirlerinden biri olan romantik Heidelberge doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından tarih kokan Almanyanın en eski üniversitesi olan Heidelberg Üniversitesi, Alman İmparatorlarının yuvası Heidelberg Sarayı ve eski köprüyü geziyoruz. Tarihi eserlerin yanı sıra aynı zamanda 1.5 kilometre uzunluğu ile Almanyanın en uzun alışveriş caddelerinden biri olma özelliğini de taşıyan meşhur merkez caddesi (Hauptstrasse), bu caddeye sıralanmış cafeler, cafelerde oturan öğrenciler, bey ve hanımzadeler de kesinlikle görülmeye değer bir tablo oluşturuyor. Eski şehiri (Altstadt), Unesco tarafından dünya mirası listesinde bulunan Heidelberg kesinlikle unutamayacağınız şehirler listesinde yerini alacak nitelikte. Gezimiz sonrası vereceğimiz serbest zamanınızın ardından, Romantik Yolun duraklarından biri olan Würzburg a doğru hareket ediyoruz.

4. Gün Würzburg

Otelde alacağımız keyifli kahvaltının ardından şehri keşfe çıkıyoruz. Yol üzerinde yine birbirinden güzel manzaralar sizlere eşlik edecek. Nehir kenarında tepelik bir alana kurulu şehir, Almanyanın en büyük ve Roma İmparatorluğuna dayanan en eski şarap bölgelerinin ortasında yer alır. UNESCO miras listesinde yer alan Würzburgda, Rönesans ve Barok tarzın etkilerini göreceğimiz Kraliyet Sarayı, Mainfrankisches Müzesi, 1719 da inşa edilen Rokoko mimarisinin de etkisinin görüldüğü Residenzplatz, Katedral panoramik olarak göreceğimiz yerler arasındadır. Bu romantik şehirde alış veriş yapabilir, keyifli ve romantik bir geziye çıkabilirsiniz. Konaklama yapmak için otelimize geçiyoruz.

5. Gün Würzburg - Rothenburg - Bregenz

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Japonlar tarafından dünyada en çok ziyaret edilen şehir ünvanına sahip, Romantik Yolun bir başka durağı olan Rothenburgu keşfetmek üzere yola çıkıyoruz. UNESCO Dünya Miras listesinde yer alan bu küçük şehrin masalsı mimarisi sizi esir alacak. Varışımız ile birlikte Marktplatz, St. Jacob Kilisesi ve Eski Belediye binası panoramik olarak göreceğimiz yerler arasında. Her şehirden anı olarak magnet alınır ama Rothenburgta almanızı önerdiğimiz şey; yöreye özgü çikolatalar ile tatlandırılmış ev yapımı kurabiyeler ve keklerdir. Rothenburgtaki gezimizde molamızı meydandaki ortaçağdan kalan evlere açılmış saat kulesi manzaralı kafelerde vereceğiz. Bu molamızda dileyen misafirler 14. yüzyıldan beri aynı yerde olan tarihi eczanelerden alışveriş yapabilir, şehrin etrafını saran tarihi surların üzerinde yürüyüş yapabilir. Gezimiz sonrası Avusturya Almanya ve İsviçre sınırında bulunan ve her yıl üzerine büyük bir set kurularak Konstanz Gölü Tiyatro Festivaline ev sahipliği yapan büyüleyici Bregenz e doğru yola çıkıyoruz. Şehre varışımızla ise otelimize yerleşiyoruz.

6. Gün Bregenz

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Bregenzi geziyoruz. Renkli pastaları andıran tek katlı evler arasında dolaşacağız. Bu şirin kasabanın merkezindeki Kutsal Yürek Kilisesini, Martin Kulesini ve St Gallus Kilisesini gezdikten sonra serbest zamanımız olacak. Cennettin yeryüzündeki simgesi diyebileceğimiz Bregenz i kuşbakışı görebileceğimiz teleferik gezimizi, rehberimizin belirlediği saatte buluşarak gerçekleştiriyoruz. Teleferik ile çıktığımız yüksek noktada, manzara eşliğinde restoranlarda yemeğinizi alabilir, yöresel tatlılardan tadabilir, sevdiklerinize hediyelik eşya alabilirsiniz. Gezi sonrası yine teleferik ile merkeze iniş ve otelimize hareket.

7. Gün Bregenz - Liechtenstein (Vaduz) - Maienfeld -Davos - St. Moritz

Kahvaltı sonrası 160 km kare yüzölçümüyle dünyanın en küçük ülkelerinden biri olan Liechtenstein Prensliğinin başkenti Vaduzu geziyoruz. Panoramik olarak göreceğimiz yerler arasında Parlemento binası, Vaduz kalesi Red House ve Vaduz meydanı bulunmaktadır. Vaduz gezisi sonrası turumuza, isviçreli yazar Johanna Spyrinin tarafından yazılan ve orijinal adı "Heidi, Girl of the Alp" (Alplerin Kızı Heidi) olan ve bu masalsı kahramanın yaşadığı köye doğru, Alp Dağlarının muhteşem manzarası eşliğinde devam ediyoruz. Kışın beyazı yazın yeşili kendine renk edinmiş bu masalsı şehir Maienfelde varışımızla ilk dikkatimizi çeken büyüleyici doğanın, romana tema olmuş yüzyıl önceki doğallığını ve güzelliğini korumasıdır. Maienfeld gezimizin ikinci noktası olan Heidini Evini geziyoruz. Heidihaus olarak bilinen bu yer tipik bir Alp köy evi. Ahşap malzemelerin kullanıldığı bu yerde, Heidinin yaşamına tanık olacak ve geçmişi yeniden yaşayacağız. Dağın eteklerinde yapacağımız kısa bir yürüyüşün ardından ise Ünlü Alman yazar Thomas Mann tarafından yazılan "The Magic Mountain" (Büyülü dağ)ın bulunduğu Davosa doğru yola çıkıyoruz. Dünya Ekonomik Forumuna ev sahipliği yapan; dünyaca ünlü liderlerin bir araya geldiği Davosta yapacağımız şehir gezisinde; St.Lukes İngiliz Kilisesi, Gemeindehaus olarak bilinen ve 1964 yılında yapılan eski evi, şehir merkezi ve parkını geziyoruz. Davos gezisi sonrası Saint Moritz de konaklama yapacağımız otele transferimiz yapılıyor.

8. Gün St. Moritz - Zurih - İstanbul

Sabah erken kahvaltı sonrası, Termal kaplıcaları, sarayı, donmuş göl üzerinde oynanan polosu ve kumarhanesi ile 1864den beri yüksek sosyetenin çekim merkezi olan St. Moritzi geziyoruz. Panoramik olarak gezeceğimiz noktalar arasında Eğik Kule, Chesa Futura, Segantini Müzesi ve ünlü Koşucu Cresta heykeli bulunmaktadır. Gezimizin ardından İsviçrenin en büyük kenti olan Zürihe doğru yola çıkıyoruz. Zürih kendisi ile aynı adı taşıyan gölün kuzey ucunda, gölü besleyen Limmat Nehrinin iki yakasına kurulmuştur. Avrupanın en büyük saatlerinden birine sahip olan St. Peter kilisesi, Opera binası, 12. Yüzyıldan kalma Zürih Katedrali burada panoramik olarak yerler arasındadır. Şehir turumuzu, tarihi merkez Lindenhofa çıkarak tamamlıyoruz. Burada tepeden Limmat nehrinin muhteşem manzarasının keyfini çıkarıyor, tarih boyunca Goethe, Wagner, Lenin gibi isimleri konuk eden ünlü Odeon Cafede kahve molası veriyoruz. Son olarak, rehberimizin belirlediği saatte havalimanına transfer oluyoruz. Bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 1910 tarifeli seferi ile saat 18.25te uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Saat 22.15te İstanbul a varışımızla 00.50 TK 2580 IST-DNZ terifeli seferi ile turumuz sona eriyor. Bu güzel seyahatte bizi tercih ettiğiniz için teşekkürler…

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

  Türk Hava Yolları ile İstanbul - Basel / Zurich - İstanbul gidiş dönüş uçak bileti, 
  Colmarda 2 gece 4* Mercure Hotel vb. oda kahvaltı konaklama, 
  Würzburgda 2 gece 4* Maritim Hotel vb. oda kahvaltı konaklama, 
  Bregenzde 2 gece 4* Martinspark Hotelde vb. oda & kahvaltı konaklama, 
  St. Moritz de 1 gece 4* San Gian Hotel vb. oda & kahvaltı konaklama, 
  Programda dâhil olduğu belirtilen tüm transferler, 
  Programda dâhil olduğu belirtilen tüm turlar, 
  Havalimanı ve güvenlik vergisi, 
  Türkçe rehberlik hizmeti, 
  Zorunlu seyahat sigortası.
 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

  Vize ücreti ve servis bedeli (Kişi Başı 120 €), 
  Her türlü kişisel harcamalar, 
  Programda dahil olduğu belirtilmeyen geziler, 
  Yurtdışı çıkış harcı (15 TL), 
  Öğle ve akşam yemekleri, 
  Şehir Vergileri (Gecelik - kişibaşı 3- 5 €) 
  Müze ve Ören Girişler 
  Rehber ve Şöför bahşişleri (Günlük +/- 5€)
Dnz-Ist gidiş/Ist-Dnz dönüş İçhat uçak bileti